Poznań City Center

Nowoczesna, ażurowa konstrukcja obejmująca nowy Dworzec PKP, PKS i przystanek miejskiej komunikacji tramwajowej. Do tego obiekty biurowe, parkingi, hotel i galeria handlowa Poznań City Center- to wszystko powstaje na terenie obecnego dworca i najbliższej okolicy jako Zintegrowane Centrum Komunikacyjne na stacji Poznań Główny.

Inwestycja była przygotowywana przez PKP S.A. od 2007 r. W roku 2009 w niezależnych rokowaniach, do których przystąpiło siedem firm specjalizujących się w inwestycjach komercyjnych na rynku nieruchomości, PKP S.A. wybrała firmę TriGranit.

Zawarta Umowa określa role obu stron w procesie inwestycyjnym. PKP S.A. wnosi do inwestycji tereny o powierzchni 4 hektarów w centrum miasta, podczas gdy firma TriGranit angażuje niezbędny kapitał finansowy.

Budynek nowego dworca, znajdujący się nad peronami I, II i III, ma trzy poziomy. Na pierwszym piętrze zlokalizowanych jest 10 kas biletowych, toalety, Punkt Informacji PKP połączony z Centrum Informacji Miejskiej, tu znajdują się wyjścia na perony, ustawiono 9 biletomatów, czynne są kafejki i kiosk. Drugie piętro to przechowalnia bagażu, Centrum Obsługi Pasażerów Intercity oraz punkty handlowe. Są też pomieszczenia pierwszej pomocy oraz biura policji i Służby Ochrony Kolei. Internautom udostępniono bezprzewodową sieć Wi-Fi. Dworzec zaopatrzony jest w nowoczesny, estetyczny system informacji o rozkładzie jazdy oraz biało granatowe tablice informacyjne z napisami w języku polskim i angielskim.

Nowy węzeł komunikacyjny, towarzyszące mu centrum handlowe, parking, planowane obiekty biurowe i hotel będą wybudowane na terenie o powierzchni około 9 hektarów.

Węzeł posiada trzy poziomy funkcjonalne. Na poziomie gruntu umieszczona jest funkcja Zintegrowane Centrum Komunikacyjne, czyli terminal autobusowy na co najmniej 19 stanowisk autobusowych. Terminal połączony jest komunikacyjnie z poziomami +1 i +2 Centrum Handlowego i z nowym Dworcem Kolejowym, którego głównym poziomem służącym obsłudze pasażerów jest poziom +1. Na poziomie parteru ulokowane są biura operatora terminala i kasy biletowe. Zintegrowane Centrum Komunikacyjne jest komunikacyjnie powiązane nowymi elementami układu drogowego z siecią ulic miejskich i jest dostępne dla pojazdów zarówno na poziomie parteru jak i na poziomie +1 poprzez podjazd z Mostu Dworcowego.

Bogata oferta handlowa i rekreacyjna w Poznań City Center obejmuje 230 sklepów i 35 barów, restauracji i kawiarni, na trzech poziomach, z dwiema strefami gastronomicznymi. Główni najemcy Poznań City Center to: Sports Direct, Toys "R" Us, North Fish (3 nowe marki w Poznaniu), Royal Collection, TK Maxx, H&M, Saturn oraz supermarket Piotr i Paweł. Dobrą ofertę gastronomiczną w Centrum zapewnią popularne marki, takie jak Pizza Hut, Mc Donalds, KFC czy Burger King.

Autorami koncepcji architektonicznej Zintegrowanego Centrum Komunikacyjnego w Poznaniu jest międzynarodowe biuro architektoniczne Bose International oraz poznańska Pracownia Pentagram Architekci.

TriGranit Development Polska Sp. z o.o. ul. Twarda 18, Budynek "Spektrum" 00-105 Warszawa, Tel.: +48 22 276 22 30, E-mail:
Zarejestrowany: Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy w Warszawie, XII Wydział Gospodarczy
KRS 0000224435 | NIP 522 27 49 876 | REGON 015872406 | Kapitał Zakładowy: PLN 471 500
 
Plyty CDNadruki na plytachNadrukiTloczenie plytProjektowanie stron wwwTworzenie stron wwwTworzenie stronProjektowanie stronStrony internetowe KrakówStrony internetowe WarszawaStrony www KrakówStrony www Warszawa